Novinky a aktuality

08.12.2017

Zážitkové dopoledne na SŠPHZ 29.11.2017

Žáci 9.třídy strávili 29.11.2017 dopoledne na Střední škole hotelové, průmyslové a zdravotnické v Uh. Hradišti, kde se v rámci programu Zážitkové dopoledne…..

Barevný a převlečený týden 2017

Ve dnech 27.11 až 1.12. u nás na škole probíhala akce Převlečený týden. Na 1. stupni se tento týden jmenoval barevný, a to z toho důvodu, že stupně měly trochu odlišné zadán…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

EU - Peníze do škol

eupenizeskolam.jpg

Bližší informace zde

Naše škola se do tohoto projektu přihlásila 1.6. 2011. Předpokládané datum ukončení je 30.11. 2013. Celková výše získané dotace činí 1 104 100,- Kč.

Naše škola je zapojena v těchto klíčových aktivitách:

I/3 Vzdělávání pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřujících k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol a k individualizaci výuky v této oblasti.

Vytváření podmínek pro rozvoj znalostí, schopností a dovedností žáků v oblasti čtenářské a informační gramotnosti, podpora vzdělávacích aktivit pedagogických pracovníků.

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT.

Zpřístupnění digitálního vzdělávacího obsahu online i offline a podpora rozvoje odpovídajících kompetencí žáků a pedagogických pracovníků.

III/3 Vzdělávání pedagogických pracovníků pro oblast digitálních technologií.

Cílem projektu je pomocí nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání.

Pomocí dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků je chceme podpořit v zavádění inovativních forem a metod výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti, chceme je rovněž podpořit ve využívání digitálních technologií ve vzdělávacím procesu i v profesním životě. Následně právě prostřednictvím využívání digitálních technologií zkvalitnit vlastní výuku. Podporovat aktivity, které zvyšují dynamiku, originalitu, názornost, interakci mezi učitelem a žákem, které směřují ke zvýšení zájmu žáků, k vytvoření pozitivního vztahu ke vzdělávání, ke zlepšení studijních výsledků a také k motivovaci pro celoživotní učení.

Finanční prostředky budou vynaloženy na modernizaci počítačové učebny, na obnovení softwarového i ICT vybavení školy, na pořízení nové techniky umožňující vyučujícím využívat znalosti a vědomosti získané při dalším vzdělávání a rovněž zařízení, která pedagogům usnadní náročnou přípravu do výuky v jednotlivých předmětech.

Učitelé zpracují 480 digitálních učebních materiálů, které následně ověří při práci se žáky v konkrétních vyučovacích hodinách.