Novinky a aktuality

Březnový týden na horách se vydařil

Zpočátku zpožděný odjezd a náročnější výstup na horskou chatu,  za vydatného sněžení  s deštěm, nám ukázal, že na horách se mění počasí…..

Zkrácené vyučování

Ve středu 20.3.2019 bude na naší škole končit vyučování čtvrtou vyučovací hodinou. Důvodem je účast pedagogických pracovníků na povinném školení. Školní…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

EU - Peníze do škol

eupenizeskolam.jpg

Bližší informace zde

Naše škola se do tohoto projektu přihlásila 1.6. 2011. Předpokládané datum ukončení je 30.11. 2013. Celková výše získané dotace činí 1 104 100,- Kč.

Naše škola je zapojena v těchto klíčových aktivitách:

I/3 Vzdělávání pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřujících k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti žáků základních škol a k individualizaci výuky v této oblasti.

Vytváření podmínek pro rozvoj znalostí, schopností a dovedností žáků v oblasti čtenářské a informační gramotnosti, podpora vzdělávacích aktivit pedagogických pracovníků.

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT.

Zpřístupnění digitálního vzdělávacího obsahu online i offline a podpora rozvoje odpovídajících kompetencí žáků a pedagogických pracovníků.

III/3 Vzdělávání pedagogických pracovníků pro oblast digitálních technologií.

Cílem projektu je pomocí nových metod a nástrojů docílit zlepšení stavu počátečního vzdělávání.

Pomocí dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků je chceme podpořit v zavádění inovativních forem a metod výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti, chceme je rovněž podpořit ve využívání digitálních technologií ve vzdělávacím procesu i v profesním životě. Následně právě prostřednictvím využívání digitálních technologií zkvalitnit vlastní výuku. Podporovat aktivity, které zvyšují dynamiku, originalitu, názornost, interakci mezi učitelem a žákem, které směřují ke zvýšení zájmu žáků, k vytvoření pozitivního vztahu ke vzdělávání, ke zlepšení studijních výsledků a také k motivovaci pro celoživotní učení.

Finanční prostředky budou vynaloženy na modernizaci počítačové učebny, na obnovení softwarového i ICT vybavení školy, na pořízení nové techniky umožňující vyučujícím využívat znalosti a vědomosti získané při dalším vzdělávání a rovněž zařízení, která pedagogům usnadní náročnou přípravu do výuky v jednotlivých předmětech.

Učitelé zpracují 480 digitálních učebních materiálů, které následně ověří při práci se žáky v konkrétních vyučovacích hodinách.