Novinky a aktuality

29.06.2018

Termíny pro vyzvednutí vysvědčení

Žáci, kteří si z důvodu absence či rodinné dovolené nemohli vyzvednout závěrečné vysvědčení za školní rok 2017/2018, tak mohou učinit ve dnech 10.7.2018 a 10.8.2018 v době od 10:00 do 12…..

29.06.2018

Slavnostní ukončení školního roku 2017/2018

Letošní školní rok byl slavnostně zakončen při společném setkání v sále školy. Pan ředitel i starostka obce Mgr.Martina Horňáková popřáli žákům pěkné…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

PLES

Ples SRPDŠ 2016

Tak jako každý rok, i letos probíhaly velké přípravy na zorganizování společenského plesu. Se zařizováním plesu pomáhají rodiče žáků Základní školy v Babicích. Už nějaký čas jsme se potýkali s nedostatkem těchto dobrovolníků. Začali jsme hledat nějaký způsob, jak rodiče zapojit do této akce a zajistit tak každý rok dostatek lidí na jeho přípravu.

Přišel návrh, aby se oslovili rodiče žáků osmé třídy. Vzhledem k tomu, že příští rok budou jejich děti tančit polonézu na tomto plese, bude to pro ně tak zkušenost, co obnáší připravit ples. Schůzku s rodiči nám pomohla zorganizovat paní Baštincová, která má dceru v osmé třídě a paní učitelka Jandásková, která je jejich třídní. Rodiče byli obeznámeni s úkoly, se kterými potřebujeme nejvíc pomoct. Kromě tomboly, kterou zajišťují členové SRPDŠ, je nutné zajistit ráno v den plesu odvoz potravin z obchodu na kulturní dům, balení tomboly, skládání stolů a židlí na sál, pomoc při chystání bufetu, stáčení vína do lahví. Večer v den plesu je potřeba zajistit rodiče na prodej tomboly, mužský dozor, který dohlíží na hladký průběh plesu. Zbylé funkce na plese zajistí členové SRPDŠ. Rodiče s naším nápadem souhlasili a přislíbili pomoc s přípravou této akce. 

Letošní ples byl velmi vydařený, velice nás potěšila vysoká účast. Příprava plesu i samotný ples proběhli hladce, nápad se nám osvědčil. Do budoucna bychom chtěli pokračovat v této tradici a každý rok tak oslovit rodiče žáků osmých tříd a požádat je o pomoc při organizování společenského plesu. Rádi bychom docílili toho, že i starosti kolem této akce se dají zvládnout, pokud se na tom podílí lidé, kteří mají chuť něco dělat a pomáhat tak dobré věci.

Všem sponzorům a zúčastněným děkujeme!
Za SRPDŠ
Miriam Koudelníčková