Novinky a aktuality

19.10.2017

Prevence nežádoucích jevů na škole

Cílem naší školy v této oblasti je komunikovat s dětmi o problematických jevech dříve, než problémy vůbec nastanou, a vytvořit tak stabilní síť preventivní činnosti.…..

Školská softbalová liga - 1. turnaj

Další zápasy v novém ročníku školské softbalové ligy začaly 5.10.2017 v Kunovicích. Hrálo se venku za chladného počasí. Ve skupině jsme narazili na Ostrožskou Novou…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

PLES

Ples SRPDŠ 2016

Tak jako každý rok, i letos probíhaly velké přípravy na zorganizování společenského plesu. Se zařizováním plesu pomáhají rodiče žáků Základní školy v Babicích. Už nějaký čas jsme se potýkali s nedostatkem těchto dobrovolníků. Začali jsme hledat nějaký způsob, jak rodiče zapojit do této akce a zajistit tak každý rok dostatek lidí na jeho přípravu.

Přišel návrh, aby se oslovili rodiče žáků osmé třídy. Vzhledem k tomu, že příští rok budou jejich děti tančit polonézu na tomto plese, bude to pro ně tak zkušenost, co obnáší připravit ples. Schůzku s rodiči nám pomohla zorganizovat paní Baštincová, která má dceru v osmé třídě a paní učitelka Jandásková, která je jejich třídní. Rodiče byli obeznámeni s úkoly, se kterými potřebujeme nejvíc pomoct. Kromě tomboly, kterou zajišťují členové SRPDŠ, je nutné zajistit ráno v den plesu odvoz potravin z obchodu na kulturní dům, balení tomboly, skládání stolů a židlí na sál, pomoc při chystání bufetu, stáčení vína do lahví. Večer v den plesu je potřeba zajistit rodiče na prodej tomboly, mužský dozor, který dohlíží na hladký průběh plesu. Zbylé funkce na plese zajistí členové SRPDŠ. Rodiče s naším nápadem souhlasili a přislíbili pomoc s přípravou této akce.

Letošní ples byl velmi vydařený, velice nás potěšila vysoká účast. Příprava plesu i samotný ples proběhli hladce, nápad se nám osvědčil. Do budoucna bychom chtěli pokračovat v této tradici a každý rok tak oslovit rodiče žáků osmých tříd a požádat je o pomoc při organizování společenského plesu. Rádi bychom docílili toho, že i starosti kolem této akce se dají zvládnout, pokud se na tom podílí lidé, kteří mají chuť něco dělat a pomáhat tak dobré věci.

Všem sponzorům a zúčastněným děkujeme!
Za SRPDŠ
Miriam Koudelníčková