Novinky a aktuality

16.06.2019

Londýn 2019

Londýn 2019Den 1: neděle 9. 6. 2019sraz před školou 10:30, odjezd 11:00 hodinVše proběhlo podle plánu a v jedenáct hodin jsme vyrazili v plném počtu, tedy 30 žáků naší školy a dvě…..

Poslední turnaj letošní školské ligy

Dne 5.6.2019 se naši softbalisté zúčastnili pátého turnaje, který byl v tomto školním roce poslední. Hrálo se na venkovním areálu v Kunovicích - Mlatevně, a…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

Praha už volá...

Tak tuto melodii si pobrukovali žáci sedmé třídy již asi tři měsíce...od doby, kdy se společně domluvili, že místem školního výletu bude stověžatá matička Praha.

V pátek 7.6. 2019 se sen stal skutečností a my se objevili v našem hlavním městě. První seznámení s historií tohoto města proběhlo na Václavském náměstí, poté jsme zamířili přes Staroměstské náměstí, Karlův most a Malou stranu na Hrad. Bezpečnostní prohlídka naštěstí proběhla velmi rychle, a tak jsme si užili krátký odpočinek, než si nás vyzvedla paní původkyně, která nás provedla Starým královským palácem a nádhernou gotickou katedrálou sv. Víta. Poté jsme si ještě prohlédli expozici Příběh Pražského hradu, baziliku sv. Jiří a úžasnou Zlatou uličku.

Zpáteční cesta přes Kampu po vltavském nábřeží kolem Národního divadla nás zavedla  na dolní konec Václavského náměstí, kde nás čekala zasloužená odměna v podobě návštevy "mekáče" a největšího hračkářství ve střední Evropě.dscn9268-2.jpg.

Mgr. Marta Eibensteinerová