Novinky a aktuality

20.02.2018

Beseda o Novém Zélandu.

V pátek 16.2.2018 se na druhém stupni naší školy uskutečnila beseda s Jirkou Eibensteinerem. Tentokrát nám Jirka - cestovatel, hudebník, geograf příblížil  zážitky a…..

Informace k zápisu dětí do 1. třídy pro školní rok 2018/2019

Zápis dětí do 1.třídy pro školní rok 2018/2019 proběhne ve středu 4. 4.2018 v době od 13.00 do 17.00 hodin.K zápisu se se svými zákonnými zástupci dostaví děti narozen…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

Vánoční nadílka ve školní družině

Ani letos na děti ze školní družiny Ježíšek nezapomněl. Pod vánoční stromeček přinesl spoustu dárků, které vyvolaly úsměv na tváři klukům i holkám.

Adventní čas ve školní družině

V předvánočním čase se děti z obou oddělení školní družiny určitě nenudily. Již od 1. prosince děti denně otvíraly okýnka adventního kalendáře, kde na ně čekalo sladké překvapení, ale také nějaký úkol. Děti se učily vánoční koledy, básničky a holky ze třetí třídy si dokonce připravily taneční vystoupení s vánoční tématikou. Družinu  navštívil hudební kroužek „Šrumec“ , který nám zazpíval pár známých i neznámých koled a  zhlédli jsme také vystoupení žáků, kteří navštěvují ZUŠ R. Firkušného.

Družina má talent

Dne 1.11. 2017 proběhla dlouho očekávaná soutěž „Družina má talent“. Děti se zájmem a napětím sledovaly celkem 14 vystoupení jednotlivců i skupin. K vidění bylo herecké představení, hra na housle, čtení textu, zpěv i několik tanečních čísel. Naše porota, která byla složena z řad našich starších spolužáků, to neměla vůbec jednoduché. Nakonec ve spolupráci s diváky dokázala vybrat tři nejlepší. Všichni soutěžící za svou odvahu, talent a snahu dostali sladkou odměnu  a už teď se všichni těšíme na další ročník.

Vychovatelky ŠD

Zahájení školního roku v družině

Dne 5. 9. 2017 se děti poprvé v tomto školním roce sešly ve školní družině.  V obou odděleních se nejprve seznámily s novými kamarády, a to formou her. Nezapomnělo se ale také na pravidla chování. V průběhu prvního týdne děti kreslily své zážitky z prázdnin, vyráběly si výkresy pomocí krepové techniky, ale především „oprašovaly prach“ ze všech krásných hraček, které školní družina ukrývá.

Vychovatelky ŠD

Mezinárodní den dětí a módní přehlídka

Dne 31.května proběhla ve školní družině módní přehlídka, kdy si děti vytvořily různé modely oděvů.

1. června se v obou dděleních ŠD oslavoval Mezinádrodní den dětí. Děti si připravovaly pod dohledem různé dobroty, jednohubky s tvarohem, ovocem, šlehačkou.. Nechyběl ani nealko bar, kdy se děti navzájem obsluhovaly.

Malé čarodějnice

Dne 28.4 se v obou odděleních školní družiny konal slet čarodějnic, aby si děti vychutnaly atmosféru stále živých zvyků. Děti si pro svou proměnu přinesly různé hábity, klobouky, hůlky a zvířata, samozřejmě plyšová, patřící k takovým čarodějnickým rejdům. Malé čarodějnice a čarodějníci si vyzkoušeli různé hry. Mazali se ,,čarodějnou" mastí, aby mohli létat na košťatech, vařili kouzelný nápoj, šli po laně nad propastí, tvořili z kamínků ohniště přání.. Na závěr proběhla korunovace královny čarodějnic. Všechny děti byly za svou čarodějnickou aktivitu odměněny sladkostmi.

Velikonoční dílničky

Dne 7.dubna se v prostorách školní jídelny uskutečnily již tradiční velikonoční dílničky, pořádané školní družinou.Ozdobit si vajíčka různými technikami přišli děti, jejich maminky, tatínkové, babičky i dědečkové. Nechybělo ani výtečné občerstvení.

Maškarní karneval

Dne 8.února se v obou odděleních školní družiny uskutečnil maškarní karneval, který se letos odehrával v pohádkovém království. Děti si pro tuto příležitost připravily kostýmy, které je proměnily v nejednu princeznu, rytíře, kouzelníka, vlka a další obyvatele již zmiňovaného království. Tancovalo se, hrály se dobové hry, při kterých bylo velmi veselo, ale i hry, které vyžadovaly velké soustředění a rychlost. Nakonec děti dostaly i sladkou odměnu.

Adventní čas

Předvánoční dobu prožívaly děti z obou oddělení školní družiny s nadšením i očekáváním. Připravily si navzájem představení toho, co se naučily. Zpívaly vánoční koledy, písničky, recitovaly básničky. Družinu též potěšily svým hudebním vystoupením děti navštěvující ZUŠ R. Firkušného. Dalším předvánočním dárkem pro děti bylo představení pohádkové hry, které nacvičili malí herci, žáci naší školy, docházející do dramatického kroužku. Na děti z obou oddělení družiny nezapomněl ani Ježíšek, jenž dětem pod vánoční stromeček nadělil dárky, které vyvolaly spokojenost a úsměvy na jejich tvářích.

Družina má talent

Dne 19.10.2016 proběhla ve školní družině již tradiční soutěž s názvem Družina má talent. Shlédli jsme celkem  dvanáct vystoupení jednotlivců i skupin. Příjemným bonusem pak bylo vystoupení jedné z porotkyň. Všichni jsme se zájmem poslouchali a sledovali plynulou četbu, hru na housle, maňáskové divadélko, zpěv, taneční vystoupení dívek i chlapců. Klání účastníků soutěže bylo napínavé, jak pro diváky, tak pro tříčlennou porotu složenou ze statrších spolužáků. Nebylo lehké rozhodnout, komu dát hlas. Nakonec porota ve spolupráci s diváky vyhodnotila tři nejlepší. Všichni soutěžící za svou snahu obdrželi sladkou odměnu.

• (1.05 MB)
  • (73.23 kB)