Novinky a aktuality

28.06.2019

Slavnostní závěr školního roku 2018/2019

Na toto páteční ráno se žáci těšili již dlouho. Věděli totiž, že je to poslední ráno letošního školního roku, po němž budou následovat zasloužené dvouměs…..

21.06.2019

Organizace posledního týdne školního roku 2018/2019

Program závěrečného týdne:24.6.2019 pondělí – odevzdávání a kontrola učebnic25.6.2019 úterý – výměna učebnic26.6. středa – "Den pro třídu" - třídn…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

Školní družina

Hledání pokladu

V posledním červnovém týdnu nás čekalo překvapení v podobě hledání pokladu.

Vychovatelky ŠD

Kuličkiáda

V pondělí 17.6. proběhla soutěž Kuličkiáda. Nejlepší hráči získali věcné ceny a body do celodružinové soutěže.

                                                                                                              Vychovatelky ŠD

Kouzelný úsměv

V rámci výtvarných činností jsme se zúčastnili projektu OBRÁZEK, KTERÝ UDĚLÁ RADOST HNED DVAKRÁT. Soutěž vyhlásil Fond ohrožených dětí pro podporu zařízení Klokánek, tentokrát na téma KOUZELNÝ ÚSMĚV.

Vychovatelky ŠD

Mezinárodní den dětí

Ve středu 29.5. proběhlo sportovní odpoledne ke dnu dětí. Jelikož nám počasí moc nepřálo, soutěže probíhaly v tělocvičně. Děti skákaly přes švihadlo, házely míčkem na cíl, skládaly obrázek, hrály Setonovu hru a další. Jako odměnu získaly body do celoroční hry a skladkosti.

                                                                                                              Vychovatelky ŠD

Velikonoční dílničky

V pátek 12.4. proběhly Velikonoční dílničky. Děti navštěvující školní družinu a jejich rodiče si společně vyrobili dekorativní předměty k blížícím se svátkům jara.

Vychovatelky ŠD

Karneval

Ve středu 13.2. se v obou oddělení ŠD konal karneval. Námořníci a piráti soutěžili v různých disciplínách a získávali body do celodružinové hry.

Vychovatelky ŠD

Zimní radovánky

V měsíci lednu jsme se dočkali sněhové nadílky, kterou jsme využili k zimním radovánkám.                                                                                                                                                                            Vychovatelky ŠD

 Vánoční nadílka

Ve středu 19.12. jsme se sešli u vánočního stromečku. Po společném zazpívání koled jsme si odnesli do obou oddělení krásné dárky.

                                                                                                    Vychovatelky ŠD

Výtvarná soutěž

Ve školní družině jsme se zúčastnili výtvarné soutěže na téma "100 let republiky", pořádanou ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí. Vernisáž výstavy s vyhodnocením proběhne v sobotu 8. 12. 2018 ve 14:30 hodin v ZŠ a ZUŠ Dolní Němčí.

                                                                                                 Vychovatelky ŠD             

Klokánek ve školní družině

V rámci posilování prosociálního jednání u dětí ve školní družině jsme se zapojili do výtvarného projektu "Klokánek na cestách", který vyhlásil Fond ohrožených dětí. Prodejem obrázků bude podpořen projekt Klokánek a přinese tak prospěch jiným dětem v tíživé životní situaci.

                                                                                                      Vychovatelky ŠD

Družina má talent

Ve středu 24.10. proběhla soutež Družina má talent. Zúčastnily se jí děti z I. a II. oddělení školní družiny. Viděli jsme balet, tance, hru na housle, zpěv a gymnastiku. Porota ze zajímavých vystoupení vybrala 3 nejlepší. Všichni účinkující byli odměněni drobným dárkem a diplomem.

                                                                                   Vychovatelky ŠD

Podzimní tvoření

 

V průběhu měsíce září jsme v obou odděleních ŠD vytvářeli podzimní výrobky, které ozdobily výstavu Ovoce, zeleniny, květin a včelařských výrobků, která proběhla na Krájance v Babicích. První část výrobků byla vytvořena z přírodnin (ozdobené dýně, věnec z kaštanů…), druhou částí byli ježci, které děti vystřihly z papíru  a dokreslily, popř. vyšily barevnou nití.

                                                                                                            Vychovatelky ŠD

Námořníci na cestách

V letošním školním roce 2018/2019 máme ve školní družině 2 oddělení. V měsíci září jsme se seznámili s celodružinovou hrou „Námořníci na cestách“, která nás bude provázet celým školním rokem.

                                                                                                              Vychovatelky ŠD

Soubory ke stažení

  • (1.05 MB)
  • (73.23 kB)