Novinky a aktuality

Termíny pro vyzvednutí vysvědčení

Žáci, kteří si z důvodu absence či rodinné dovolené nemohli vyzvednout závěrečné vysvědčení za školní rok 2017/2018, tak mohou učinit ve dnech 10.7.2018 a 10.8.2018 v době od 10:00 do 12…..

Slavnostní ukončení školního roku 2017/2018

Letošní školní rok byl slavnostně zakončen při společném setkání v sále školy. Pan ředitel i starostka obce Mgr.Martina Horňáková popřáli žákům pěkné…..

Vyhledávání na webu

Pokud nemůžete něco najít, zkuste vyplnit hledaný výraz do následujícího políčka.

Pár vzpomínek na 6. třídu

Jako první akce proběhl Adaptační pobyt

Čekaly  nás společné čtyři roky na druhém stupni základní školy, proto jsme se jeli lépe poznat a stmelit na adaptační kurz. Již tradičně nás přivítali v polovině září na Hájence Na Novém světě v Semetíně u Vsetína.

Prožili jsme úžasné tři dny, během kterých jsme v týmech hráli různé hry, závodili, procvičovali postřeh a paměť. První večer  jsme pracovali na projektu „Vejce“. Druhý večer jsme si opekli špekáčky, zatančili si na diskotéce a projevili statečnost na stezce odvahy. Pobyt nám zpříjemnily dvě báječné instruktorky Kačka a Renča, dohlížely na nás dvě naše paní učitelky

Tři dny utekly jako voda, domů se nám vůbec nechtělo. Jsme rádi, že se pobyt uskutečnil, protože jsme se opravdu poznali a našli si kamarády.

Další akcí byla svatba se vším všudy

V pátek 6. ledna v 10 hodin zněl školou Mendelssohnův  Svatební pochod. Do sálu školy se vydal svatební průvod. To není vtip, opravdu se konala svatba. V rámci OZV si žáci 6. třídy již tradičně vyzkoušeli svatbu se vším, co k ní patří.

Nevěsta  a ženich  si své ‚ano‘ řekli v sále školy před oddávající u za dohledu matrikářky . Svědkové l sňatek svým podpisem potvrdili. Dojaté maminky ( i ty skutečné) zatlačily slzičky, svatebčané poblahopřáli. A to vše za zvuků krásných svatebních melodií.

Svatební hostina se konala ve třídě u slavnostně vyzdobené tabule s květinami, koláčky i dortem.  Při příchodu prokázali novomanželé spolupráci při zametání rozbitého talíře i přebalování miminka. Po slavnostním přípitku svatebního otce  i obou svědků následoval  slavnostní oběd, předávání svatebních darů, tanec, únos nevěsty, rozkrajování svatebního dortu, hodování, ….

Celý den proběhl ve slavnostním duchu, radostně a bez problémů. Však jsme taky pilně nacvičovali! Již od listopadu jsme si o svatbě a manželství povídali, sledovali videa, prohlíželi svatební oznámení, která jsme si také zkusili v informatice vytvořit. V hudební výchově jsme nacvičovali tanec.