Organizace začátku školního roku 2024/2025

Školní rok 2024/2025 začíná v pondělí 2. září 2024.                                                                                          Noví prvňáčci se dostaví v doprovodu rodičů do 7:45 hodin před budovu obecního úřadu v Babicích.  Ujmou se jich žáci deváté třídy. Každý deváťák bude mít cedulku se jménem prvňáčka. Prvňáčci spolu s deváťáky se poté seřadí  za sebou podle toho, jak jdou za sebou v abecedě. Po slavnostním přivítání prvňáčků v obřadní síni obecního úřadu paní starostkou se všichni odebereme do školy. Půjdeme do naší 1. třídy, kde si řekneme pár slov k začátku školy, děti si odnesou pracovní sešity a dárečky. Projdeme prostory školy v přízemí (tělocvičnu, školní družinu a jídelnu). V šatně si děti s rodiči najdou označené skříňky se jmenovkou jejich  prvňáčka (později ke jmenovce připevním i značku s jejich obrázkem, který najdou na každém pracovním sešitě). Okolo deváté hodiny odcházejí žáci s rodiči domů. Pravidelné stravování bude zahájeno v úterý 3.9.2024. Provoz školní družiny začne také od úterý 3.9.2024.

Výuka ve škole začíná každý den v 8 hodin. První zvonění je v 7:50, druhé zvonění je v 7:55. Alespoň 15 minut před začátkem výuky by měli být žáci ve škole, aby se mohli připravit na výuku.

V úterý 3. 9. 2024 a ve středu 4. 9.  2024 budou mít žáci jen 2 vyučovací hodiny (8:00 - 9:40). Na oběd půjdeme všichni společně s paní vychovatelkou J. Rochovanskou v 10:30.

Ve čtvrtek 5. 9. 2024 a v pátek 6. 9. 2024 se žáci budou učit 3 vyučovací hodiny (8:00 - 10:40). Na oběd půjdeme opět všichni společně s paní vychovatelkou J. Rochovanskou v 11:00.

Od dalšího týdne (pondělí 9. 9. 2024) se budeme učit již podle stávajícího rozvrhu hodin, tj. 4 vyučovací hodiny každý den (8:00- 11:35).  Na oběd budou chodit družinové děti s paní vychovatelkou J. Rochovanskou ve stanovenou dobu podle společného rozpisu stravování naší školy. Žáky, kteří nebudou chodit do školní družiny, odvádím na oběd já, třídní učitelka.

Tiskopisy:                                                                                                                                                                  Prosím rodiče o zkontrolování obsahu údajů v Dotazníku pro rodiče žáka ZŠ, který jsme vyplňovali na naší červnové schůzce. Prosím také o podepsání Souhlasu zákonných zástupců dítěte se zveřejňováním výtvarných prací, fotografíí atd. Dále obdržíte přihlášku žáka do  Divadelního kroužku (kdo bude mít zájem, vyplní ji), jedná se o divadelní představení, na která budou děti jezdit 4x za rok, a to v úterý). Stejně je to s přihláškou do nepovinného předmětu Náboženství.                                                                              Do ranní družiny, podle sdělení ředitelky naší školy, mohou nyní chodit děti všech rodičů, zaměstnaných i nezaměstnaných. Některé z dětí již přihlášené jsou. Kdo bude mít ještě zájem, vyplní také tuto přihlášku.

Nezapomeňte, prosím, na zámek se 2 klíči pro šatní skříňku (1 si u sebe ponechám já  pro případ, že žák svůj klíč ztratí nebo nepřinese; prosím, opatřete náhradní klíč jmenovkou žáka). Pytlík s věcmi do TV bude uložen v šatní skříňce. Kufřík (krabice) s výtvarnými potřebami bude uložena ve skříni ve třídě.

První školní týden mohou rodiče prvňáčků doprovodit děti do třídy, jinak je vstup rodičů do školy zakázán. Školní družina má u vstupních dveří do školy zvonek. Žáci si otevírají vstupní dveře do školy pomocí čipu (slouží pro evidenci příchodů žáků do školy a pro výdej obědu ve školní jídelně).

První informativní třídní schůzka se koná ve středu 18. 9. 2024 v 15:30 v naší 1. třídě (prosíme rodiče, aby, zajistili hlídání svých dětí po dobu třídní schůzky). Budeme na ní také volit třídní důvěrníky do SRPDŠ. Prosím rodiče, aby si promysleli, kdo by chtěl tuto funkci dělat (nejlépe 2 důvěrníci za třídu) . Po 16. hodině se přesunou rodiče do školní družiny, kde je bude informovat paní vychovatelka J. Rochovanská o chodu školní družiny.

Těšíme se na Vaše děti a společné zážitky s nimi.

Třídní učitelka Jitka Schmuttermeierová, asistentka pedagoga, paní Barbora Dobešová a vedoucí vychovatelka - vychovatelka 1. oddělení ŠD, paní Jarmila Rochovanská