Zábavné matematické dopoledne (5. třída)

Dne 8. října jsme s žáky 5. třídy vyrazili na matematické dopoledne ve Starém Městě. Akce, které se účastnila řada škol, byla zaměřena na zábavné procvičování matematiky.

Žáci byli v pětičlenných týmech a na různých stanovištích plnili pestré úkoly. Na jedné zastávce řešili slovní úlohy, které jim ukázaly, jak matematiku využít v reálných situacích. Na dalším stanovišti se věnovali početním operacím, což prověřilo jejich rychlost a přesnost. Práce na počítačích byla skvělou příležitostí, jak se učit hravou formou, a stolní matematické hry rozvíjely jejich logické myšlení a spolupráci. Běžecký kvíz spojil učení s pohybem a cvičení na prostorovou představivost pomohlo žákům lépe chápat geometrické tvary.

Děkuji všem žákům za skvělou účast!

Mgr. Adéla Soukupová