Školní akademie 2023

Ve středu 28. 6. 2023, téměř u konce školního roku, se uskutečnila školní akademie. Organizaci tohoto ročníku si vzali na svá bedra naši deváťáci. Všechny třídy si pro své spolužáky, učitele, rodiny a kamarády připravily pestrý program.

Naši prvňáčci se představili, jako "krotitelé" žížal. Oproti tomu druháci roztančili, ne jedny bolavá záda na píseň Lama Lama dance. Třetí třída předvedla svůj divadelní talent a představila působivé divadelní představení s názvem "Popletená pohádka o zeleném Karkulínovi". O dokonalý tanec ve stylu Star dance se nemohl postarat nikdo jiný než 4. třída. Naše nejstarší třída prvního stupně si vzala na paškál Holky z naší školy, kde žáci zavzpomínali na školku, první stupeň, ale už se připravují na přechod do II. patra. Šestá třída předvedla, že i naši "borci" mají šanci uspět v úspěšných bojových sportech. Bojovali v představení "Clash on the 6. třída". Věděli jste, že máme ve škole úspěšný televizní kanál? Ne? Tak byste měli vědět, že o vysílání na školní akademii se postarala naše sedmička. Nejen že jsme viděli zprávy ze školních lavic, pohádkového Večerníčka nebo poklady z půdy, ale byli jsme díky jejich předpovědi počasí upozorněni na konec světa. Osmička nasadila silný taneční kalibr s písní WAKA WAKA, kde jsme byli svědky skvělé choreografie. No a závěr naší akademie nemohl patřit nikomu jinému než naší devítce. Postarali se o bezvadný výlet do minulosti. Poslechli jsme si typické staré vypalovačky, navštívili nás známé celebrity českého i světového showbyznysu. Tatínci určitě ocenili místní lidový kroužek ZŠ Babice Trnky Brnky, maminkám se určitě podlomila kolena, když se na pódiu objevil lamač dívčích srdcí Palo Habera, a společně jsme si užili srdcervoucí vystoupení božského Fredího. Bylo to skvělé představení všech našich tříd.