Výukový pobyt na Rychtě v Krásensku

Na konci měsíce dubna se naši žáci 8. třídy zúčastnili výukového programu Ekologického centra Lipka na Rychtě v Krásenku. Pětidenní program se jmenoval Strážci krasu a jak už název napovídá, týkal se jeskyní v Moravském krasu, kterých jsme navštívili hned několik. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli pravou "jeskyňařinu", kdy prozkoumávali volně přístupné známé i méně známé jeskyně, jejich historii i obyvatele a vzdálenosti mezi nimi zdolávali na kole. Všechny poznatky potom společně zpracovávali jako tým odborníků. Vyzkoušeli si nejrůznější profese od botaniků, zoologů, historiků až po geology. Celý týden jsme strávili v krásné přírodě a domů se vraceli bohatší o nové poznatky i krásné zážitky.